Deadlift – Spor da Bir Bilimdir

Deadlift – Spor da Bir Bilimdir

Deadlift’in Faydaları

Toplam Vücut Gücünde Artış: Deadlift sadece bir veya iki kası hedeflemek için değil aynı zamanda vücudunuzdaki tüm kasları aynı anda çalıştırmak için olağanüstüdür. Bu nedenle genel olarak bir güç kazanımı yaşayacaksınızdır.

Posterior Zincirinizi Güçlendirin: Arka zincir (sırt, arka bacaklar, kalçalar) işin sıkıntısını taşıyor. Bu kaslar genellikle az gelişmiş durumda olup, dengesiz bir kas sistemi, zayıf kalça kemiği ve kambur duruşuna neden olmaktadır.

Kas yapmak: Deadlift bu kadar çok kas grubunu hedeflediğinden, vücudunuzun her yerine bir ton kas inşa edeceksiniz. Bu, kendi yararınıza kullanabileceğiniz ve faydalanabileceğiniz en iyi kitle üreticilerinden biridir.

Çekirdek(Karın ve Oblik) Gücünüzü Artırın: Hareket esnasında karın ve oblik kaslarının uygun omurga pozisyonunu desteklemek için yoğun olarak çalışması gerekir.

Daha Fazla Kalori Yakmak: Hızlı bir şekilde kilo vermek için egzersizler arıyorsanız, o zaman başka yere bakmayın. Bir kez daha, deadlift’in çok farklı kas gruplarını kullandığından, çok daha fazla kalori yakmanıza neden olacaktır.

Testosteron Düzeylerinizi Artırın: Deadlift temelde tüm vücudunuz üzerinde çalışır. Bu, testosteron seviyelerinizi önemli ölçüde artıracağınız ve hedeflemediğiniz kaslarda bile daha fazla boyut ve güç geliştirmenize olanak sağlayacak.

YAPMAMANIZ GEREKENLER

1. Kaldıramayacağın ağırlığa girme!
2. Kemer kullanmak belini kurtarmayacak bunu unutma!
3. Küçük plakalar kullanma.
4. Geriye doğru kendini çekme. (Powerlifter değilseniz. Powerlifterlar yarışmalarda hareketin bittiğini gösterme gereği olduğu için yaparlar)
5. Barı kol kaslarınla kaldırma.

Yazar: Mustafa Dumlu

Bir Cevap Yazın